Založ si blog

Kauza 36/51 – Ako Mikulec vymenil ubytovňu za byty, v ktorých sa nedá bývať

Čo zmluva, to kauza. Aj tak by sa dalo pomenovať počínanie Romana Mikulca na ministerstve vnútra. Krátko pred pádom vlády upozornila naša podpredsedníčka Denisa Saková na kauzu výmeny policajnej ubytovne v Dúbravke za byty pre policajtov, v ktorých sa nedá bývať.

O čo išlo? Minister vnútra Roman Mikulec z OĽANO urobil pre štát veľmi nevýhodný realitný obchod.

Vymenil nevyužívaný rodinný dom v Lamači a policajnú ubytovňu v Dúbravke s kapacitou 450 postelí, ktorú však bolo treba rekonštruovať, za 50 apartmánov v Rači. Problémom je, že v skutočnosti nejde o apartmány, ale o kancelárie, v ktorých sa podľa račianskeho starostu legálne bývať nedá.

Ministerstvo potrebuje v Bratislave ubytovacie kapacity pre policajtov. Keby však zainvestovalo, mohlo mať 450 lôžok vo vlastnej budove, takto získalo polovicu budovy bývalej AB Kozmetiky s kapacitou 100 lôžok, ak budú policajti bývať na izbách po dvoch.

A samozrejme, k tomuto realitnému biznisu neprebehla žiadna verejná súťaž. Keby totiž ministerstvo predalo budovu ubytovne a dom v Lamači vo verejnej dražbe, získalo by podstatne viac peňazí a mohlo pre policajtov postaviť novú ubytovňu. Mimochodom, pamätáte si sľub Igora Matoviča, že každý štátny obchod nad milión eur posúdi útvar hodnoty za peniaze? Nič z neho nebolo a pri tomto Mikulcovom biznise tiež chýba posudok analytikov ministerstva financií.

RIEŠENIE: Aby sa takáto kauza už nikdy neopakovala, treba jasne zadefinovať pravidlá predaja štátnych budov a zrušiť možnosť výmen. 

Všetky kauzy nájdete na 51kauz.sk

Kauza 46/51 – Vytrhnutá demisia

23.09.2023

Pri vláde Igora Matoviča a Eduarda Hegera sme si zvykli už prakticky na všetko. Ale nebol by to Igor Matovič, keby opäť nespôsobil politickú búrku. Keď išiel podať demisiu ako minister financií, v poslednej chvíli si to rozmyslel a vytrhol papier z rúk kancelára prezidentky. V tom čase parlament rokoval o vyslovení nedôvery celej vlády. Podpisy pod [...]

Kauza 45/51 – Ako Mikulec machroval s fejkami na ruke

22.09.2023

Meno Romana Mikulca nájdeme tiež na aktuálnej kandidátke OĽANO. Je na desiatom mieste. A možno by mohol byť aj vyššie, keby nemachroval s fejkovými hodinkami na ruke. Keď si novinári všimli na ruke ministra vnútra Mikulca 40-tisícové hodinky značky Hublot a nenašli ich v jeho majetkovom priznaní, prišli otázky. A Mikulec sa musel rozhodnúť. Buď povie, že [...]

Kauza 44/51 – Ako Boris Kollár skoro prišiel o…

21.09.2023

Možno je titulok trochu bulvárny, ale toto je jedna z najvážnejších káuz a najflagrantnejších ukážok papalášizmu, aké nám vládna koalícia pod vedením Igora Matoviča previedla. Koncom októbra, keď sme pre zúriaci covid a nariadený lockdown boli doma zatvorení ako zvieratá v klietkach, prišla správa o dopravnej nehode predsedu parlamentu Borisa Kollára. [...]

fico, majerský

Majerský zmietol zo stola povolebnú spoluprácu so Smerom a extrémistami

23.09.2023 14:25

Fico tvrdí, že nálady v KDH o spolupráci so Smerom sú úplne iné ako oficiálne stanovisko predsedu.

zosuv

Masívny zosuv pôdy zničil vo Švédsku diaľnicu, autá skončili v priekope

23.09.2023 13:58

Zosuv zasiahol štyri autá a autobus, do nemocnice previezli s ľahkými zraneniami troch ľudí.

Szijjártó

Szijjártó polichotil Kremľu: Netreba ďalšie sankcie voči Rusku, viac škodia Európe

23.09.2023 13:42

Szijjártó na stretnutí s Lavrovom otvoril aj otázku ruskej učebnice, v ktorej sú účastníci revolúcie z roku 1956 v Maďarsku označení ako fašisti.

Ukrajina, Andrijivka, Bachmut, vojna na Ukrajine

Smer Tokmak, zima nás nezastaví. Šéf ukrajinskej protiofenzívy na juhu verí vo veľký prielom

23.09.2023 13:20

Prvým veľkým cieľom je dobyť strategické mesto Tokmak, uviedol generál Oleksandr Tarnavskyj, ktorý podľa CNN vedie protiofenzívu na juhu.

Martin Dorčák

Slovensko potrebuje politikov, ktorým záleží na ľuďoch, nie bandu aktivistov.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 62
Celková čítanosť: 252113x
Priemerná čítanosť článkov: 4066x

Autor blogu

Kategórie