Založ si blog

Kauza 38/51 – Papaláš Holý

Niektoré kauzy už musím spájať, lebo ich je toľko, že by som ich v päťdesiatjednotke už nespomenul. V tejto kapitole sa teda povenujem bývalému vicepremiérovi Štefanovi Holému, ktorého do funkcie nominovalo hnutie Sme rodina. O tomto človeku bolo počuť len málokedy – a to väčšinou len v súvislosti s kauzami.

Keď vstupoval do vlády Igora Matoviča, okamžite sa začala rozoberať jeho profesijná minulosť. Aj on sám sa totiž podieľal na dvoch externých utajených analýzach pre štátne Železnice Slovenskej republiky (ŽSR) dovedna za 350-tisíc eur. Zákazky bez riadnej súťaže získala spoločnosť Noesis Strategies, v ktorej Holý vlastní väčšinový podiel. Kým Holý tri roky pôsobil vo vysokej štátnej funkcii, finančná správa začala vlani evidovať jeho firmu Noesis Strategies ako dlžníka. Podľa údajov platných v polovici mája tohto roku dlží jeho spoločnosť na daňových nedoplatkoch 82-tisíc eur. Holý je dnes poslancom a poberá vyše štvortisícový plat.

Tento pán má papalášizmus v krvi. Pred Vianocami 2020, keď v Británii zúril jeden z najinfekčnejších variantov covidu, tam pravidelne cestoval za rodinou. Na Slovensku vtedy platilo, že pri vstupe na naše územie sa mal preukázať PCR testom. To nespravil, chodil na rokovania vlády a tvrdil, že žiadne pravidlá neporušuje. Ako papaláš totiž dostal výnimku, o ktorej verejnosti nepovedal.

A Holý je známy aj kúpou asi najdrahšieho auta v štátnej správe. Svojmu štátnemu tajomníkovi, ktorý bol predtým jeho kolega v podnikaní, kúpil dobíjateľný hybrid BMW 545e xDrive Sedan s výkonom takmer 300 koní za 86 350 eur, hoci pravidlá o nákupe áut hovoria o cenovom limite 48 000 eur. Holý však využil výnimku, ktorá sa vzťahuje na ekologické autá. 

RIEŠENIE: Limit musí byť na nákup všetkých vozidiel, nielen tých, ktoré nie sú elektrické. A pravidlá musia dodržiavať všetci, aj papaláši.

Všetky kauzy nájdete na 51kauz.sk

Kauza 46/51 – Vytrhnutá demisia

23.09.2023

Pri vláde Igora Matoviča a Eduarda Hegera sme si zvykli už prakticky na všetko. Ale nebol by to Igor Matovič, keby opäť nespôsobil politickú búrku. Keď išiel podať demisiu ako minister financií, v poslednej chvíli si to rozmyslel a vytrhol papier z rúk kancelára prezidentky. V tom čase parlament rokoval o vyslovení nedôvery celej vlády. Podpisy pod [...]

Kauza 45/51 – Ako Mikulec machroval s fejkami na ruke

22.09.2023

Meno Romana Mikulca nájdeme tiež na aktuálnej kandidátke OĽANO. Je na desiatom mieste. A možno by mohol byť aj vyššie, keby nemachroval s fejkovými hodinkami na ruke. Keď si novinári všimli na ruke ministra vnútra Mikulca 40-tisícové hodinky značky Hublot a nenašli ich v jeho majetkovom priznaní, prišli otázky. A Mikulec sa musel rozhodnúť. Buď povie, že [...]

Kauza 44/51 – Ako Boris Kollár skoro prišiel o…

21.09.2023

Možno je titulok trochu bulvárny, ale toto je jedna z najvážnejších káuz a najflagrantnejších ukážok papalášizmu, aké nám vládna koalícia pod vedením Igora Matoviča previedla. Koncom októbra, keď sme pre zúriaci covid a nariadený lockdown boli doma zatvorení ako zvieratá v klietkach, prišla správa o dopravnej nehode predsedu parlamentu Borisa Kollára. [...]

Vladimir Putin

Predvlani necelé tri percentá, budúci rok už 6 % HDP. Putin tlačí do obrany bilióny

23.09.2023 15:36

Rusko plánuje zvýšiť v budúcom roku rozpočtové výdavky o viac než štvrtinu.

Robert Fico a Zuzana Čaputová

Žaloba na prezidentku? Fico neuspeje, mieni politológ. Podľa Šimečku by mal vrátiť diplom

23.09.2023 15:16

Smer sa chystá podať návrh na obžalobu až po voľbách.

fico, majerský

Majerský zmietol zo stola povolebnú spoluprácu so Smerom a extrémistami

23.09.2023 14:25

Fico tvrdí, že nálady v KDH o spolupráci so Smerom sú úplne iné ako oficiálne stanovisko predsedu.

zosuv

Masívny zosuv pôdy zničil vo Švédsku diaľnicu, autá skončili v priekope

23.09.2023 13:58

Zosuv zasiahol štyri autá a autobus, do nemocnice previezli s ľahkými zraneniami troch ľudí.

Martin Dorčák

Slovensko potrebuje politikov, ktorým záleží na ľuďoch, nie bandu aktivistov.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 62
Celková čítanosť: 252204x
Priemerná čítanosť článkov: 4068x

Autor blogu

Kategórie