Založ si blog

Ako nás Budaj okradol o takmer 600 000 eur

Ján Budaj. Je to taký politický putovník, možno aj slovenský rekordér. Bol členom VPN, Demokratickej únie Slovenska, potom Demokratickej únie, potom Slovenskej demokratickej koalície a keď ho už do žiadnej strany nechceli, založil si stranu Zmena zdola, potom bol členom predsedníctva Matovičovho OĽANO a teraz sa tvári ako Demokrat.

Žiaľ, stalo sa to, že tento človek sa po tridsiatich rokoch v politike stal ministrom životného prostredia. A človek, čo v živote riadil maximálne tak auto, mal zrazu rozhodovať o miliónových projektoch. A dopadlo to presne tak, ako sa dalo predpokladať.

Richard Raši odhalil, ako Budaj pripravil slovenský rozpočet o takmer 600 000 eur. Ministerstvo, ktoré Budaj riadil, už tri roky pred jeho príchodom začalo budovať Informačný systém odpadového hospodárstva. Firmy ho dodávali po takzvaných míľnikoch – niečo sa urobilo, skontrolovalo, vyfakturovalo… tesne pred koncom, keď ministerstvo prebralo, vyskúšalo a akceptovalo 9 z 10 míľnikov, sa Budaj rozhodol, že tento systém je zlodejina a on faktúry platiť nebude. A neplatil. Nezaplatil šiestu, siedmu, ôsmu ani deviatu a firme, ktorá ho dodávala, neostalo nič iné, len sa obrátiť na súd. Samozrejme, že uspela a súd Budajomu ministerstvu prikázal faktúry uhradiť a k tomu zaplatiť trovy konania, úroky z omeškania, takže daňových poplatníkov toto Budajovo rebelstvo stálo 507 243 eur navyše. Budaj však skúsil ešte súd zvrátiť, tak si za 70 000 objednal aj porovnávaciu štúdiu, ktorou chcel dokázať, že systém nie je taký, ako si objednal, ale aj firma, ktorú si zaplatil, povedala, že dostal presne to, čo mal a že Budaj nemá pravdu.

To, čo predviedol Budaj je totálne babráctvo a plytvanie. Isto si pamätáte, ako Budaj s Matovičom pred voľbami 2020 volali po hmotnej zodpovednosti politikov, ale vláda, v ktorej spolu sedeli, ju nikdy nenavrhla. Vedeli prečo.

Podobný prípad sa stal na ministerstve zdravotníctva Budajovmu straníckemu kolegovi z OĽANO Marekovi Krajčímu. Tiež neplatil faktúry za búranie Rázsoch a štát musel na penále zaplatiť viac ako 164 000 eur. Na ministerstve však zasadla škodová komisia a Krajčímu a jeho ľuďom škodu zosobnila.

Preto čakáme, ako sa k prípadu postaví nový minister úradníckej vlády, či škodovú komisiu zvolá a viac ako pol milióna eur, o ktoré Budaj pripravil Slovensko, bude od neho vymáhať.

Kauza 51/51 – Ako dal jeden minister OĽANO druhému 1,4 mil. eur a konečne padla najhoršia vláda v histórii Slovenska

27.09.2023

V poradí poslednou, 51. kauzou je kauza, ktorá aj Hegerovu vládu definitívne poslala do politických dejín. Protikorupčná vláda, ktorá vraj bude na každého občana pozerať rovnako, vyrobila taký prúser, že to sa ustáť už nedalo. Minister životného prostredia Ján Budaj podpísal svojmu kolegovi z vlády Samuelovi Vlčanovi dotáciu vo výške 1,4 milióna eur. [...]

Kauza 50/51 – Ako Remišová nakupovala predražené vešiaky a leňošky pre šoférov s čiernymi matnými nožičkami

27.09.2023

Veronika Remišová bola ministerkou tri a pol roka a za ten čas napáchala škody za milióny. Zhnitou čerešničkou na jej skysnutej torte je nielen sedačka za vyše 8000 eur a rokovací stôl za viac ako 14 000 eur, ktoré si kúpila. Trochu sme sa spolu s Richardom Rašim popozerali v centrálnom registri zmlúv a zistili sme, že pani Remišová celé ministerstvo vybavuje [...]

Kauza 49/51 – Progresívny Šimečka má rovnakého sponzora ako Remišová

26.09.2023

Ak plánujete vo voľbách voliť Progresívne Slovensko, pozorne si pozrite toto video. Financuje ich človek, ktorý je kamarátom Andreja Kisku, ktorého súdia za daňové podvody a ktorý financoval Remišovej stranu Za ľudí. Nadácia Transparency International nedávno zverejnila zaujímavú informáciu. Jedným z najväčším donorov Progresívneho Slovenska je ten istý človek, [...]

nudisti, tajch, Banská Štiavnica

Pokuty za holé „bimbasy“? Nudisti v Banskej Štiavnici sú nahnevaní, na pláži chcú mať svoj priestor

20.07.2024 17:00

Textiláci verzus nudisti. Už roky sa na Veľkom Vodárenskom tajchu stretávajú ľudia, ktorí najradšej plávajú a slnia sa nahí. Niektorým, najmä rodinám s deťmi, to prekáža.

Olaf Scholz

Nemci si pripomínajú 80. výročie atentátu na Hitlera. Lídri vyzvali na na obranu demokracie

20.07.2024 16:56

Zdôraznil, že k nacistickej diktatúre existuje alternatíva v podobe "lepšieho Nemecka" postaveného na ústave, tzv. základnom zákone.

dvojitá veža, vysoké tatry, hzs

Vo Vysokých Tatrách zahynul muž z Poľska, tretí za posledný týždeň

20.07.2024 15:30

V najnovšom prípade dostala HZS v piatok popoludní hlásenie o páde Poliaka z Čierneho štítu, kam nevedie značený turistický chodník.

Podhájska, kúpalisko

Na kúpaliskách si treba dávať pozor na 'vreckárov', upozorňuje polícia

20.07.2024 14:57

Nepozornosť návštevníkov kúpalísk využívajú na páchanie trestnej činnosti i takzvaní vreckári.

Martin Dorčák

Slovensko potrebuje politikov, ktorým záleží na ľuďoch, nie bandu aktivistov.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 67
Celková čítanosť: 308600x
Priemerná čítanosť článkov: 4606x

Autor blogu

Kategórie