Založ si blog

Štartuje seriál – 51 káuz vlády, ktorá sa chcela zapísať do dejín

ÚVOD: Prečo som sa rozhodol zosumarizovať kauzy Matovičovej a Hegerovej vlády

Posledný februárový deň roku 2020 sa do zapísal do dejín Slovenska. Žiaľ, čiernym písmom. Ľudia sa totiž nechali oklamať Igorom Matovičom a jeho hnutiu aktivistov, amatérov, či ľudí doslova pozbieraných na ulici dali viac ako štvrtinu všetkých hlasov.

Igor Matovič totiž pred voľbami zahral ľuďom na city a navodil atmosféru, že bývalým papalášom zo Smeru zhabe majetky a aby ukázal, že to myslí vážne, vycestoval do Francúzska a na nejakú vilu v Cannes, o ktorej tvrdil, že patrí bývalému smeráckemu ministrovi Počiatkovi, nalepil ceduľu „Majetok Slovenskej republiky“. Nikomu vtedy nevadilo, že išlo o majetok nejakého Francúza, ľudia Matovičovým klamstvám uverili a 20. marca 2020 sa tento daňový podvodník z Trnavy stal predsedom vlády. A vyhlásil, že chce byť premiér, ktorý sa zapíše do dejín. Žiaľ, podarilo sa mu to, ale v negatívnom svetle. V tom najnegatívnejšom.

O tom, kto je Igor Matovič, veľa hovoriť nemusíme, veď ho poznáme všetci. Je to vynikajúci politický marketér, ktorý vie každú kauzu prekryť nejakým „skvelým nápadom“, ktorý počas jeho vládnutia dostal pomenovanie atómofka.  

Zároveň je to zákerný plagiátor, ktorý keď ide o druhého, kričí chyťte zlodeja, ale keď je zlodejom on, tak sa tvári ako najväčšie neviniatko. A keďže tých káuz mal naozaj veľa – a nielen on, ale celá jeho vláda a aj tá nasledujúca, v ktorej robil ministra financií – on, daňový podvodník, ktorý na matkinu Fabiu rozpisoval každý deň 600 km, aby si znížil daňový základ…

Ale to sú staré premlčané hriechy, má už kopec nových. A nielen on, ale aj jeho politická spolupútnička Veronika Remišová, jeho verný Edo Heger, ktorý si založil druhé OĽANO a nazval ho Demokrati.

Na mnohé z týchto káuz, ktoré Vám chcem pripomenúť,  som poukazoval viac ako tri roky vo svojich videách a keďže som presvedčený, že Matovič pred voľbami opäť vymyslí niečo, čím oblbne ľudí, tak som sa rozhodol pripraviť tento seriál. Káuz by sme našli niekoľko stoviek, ale keďže aj ja kandidujem do parlamentu a na kandidátke strany HLAS – sociálna demokracia mám číslo 51, rozhodol som sa vybrať 51 káuz. Takže, prvú kauzu nájdete už zajtra na mojom blogu na Pravde, na Facebooku, ale aj na mojom Youtube kanáli.

A keďže my sme strana riešení, ku každej kauze sa budem snažiť dať aj návrh, čo by sme spravili my, aby sa kauza už nikdy neopakovala.

Budem vďačný za každú interakciu, každé zdieľanie, aby sme čo najväčšiemu počtu ľudí pripomenuli, kto nám tu posledné viac ako tri roky vládol a kto sa teraz tvári ako opozičný politik.

Kauza 51/51 – Ako dal jeden minister OĽANO druhému 1,4 mil. eur a konečne padla najhoršia vláda v histórii Slovenska

27.09.2023

V poradí poslednou, 51. kauzou je kauza, ktorá aj Hegerovu vládu definitívne poslala do politických dejín. Protikorupčná vláda, ktorá vraj bude na každého občana pozerať rovnako, vyrobila taký prúser, že to sa ustáť už nedalo. Minister životného prostredia Ján Budaj podpísal svojmu kolegovi z vlády Samuelovi Vlčanovi dotáciu vo výške 1,4 milióna eur. [...]

Kauza 50/51 – Ako Remišová nakupovala predražené vešiaky a leňošky pre šoférov s čiernymi matnými nožičkami

27.09.2023

Veronika Remišová bola ministerkou tri a pol roka a za ten čas napáchala škody za milióny. Zhnitou čerešničkou na jej skysnutej torte je nielen sedačka za vyše 8000 eur a rokovací stôl za viac ako 14 000 eur, ktoré si kúpila. Trochu sme sa spolu s Richardom Rašim popozerali v centrálnom registri zmlúv a zistili sme, že pani Remišová celé ministerstvo vybavuje [...]

Kauza 49/51 – Progresívny Šimečka má rovnakého sponzora ako Remišová

26.09.2023

Ak plánujete vo voľbách voliť Progresívne Slovensko, pozorne si pozrite toto video. Financuje ich človek, ktorý je kamarátom Andreja Kisku, ktorého súdia za daňové podvody a ktorý financoval Remišovej stranu Za ľudí. Nadácia Transparency International nedávno zverejnila zaujímavú informáciu. Jedným z najväčším donorov Progresívneho Slovenska je ten istý človek, [...]

Robert Fico a Denys Šmyhal.

Fico telefonoval so Šmyhaľom pre ukrajinské sankcie na ruský Lukoil. Nemienime byť rukojemníkom, odkázal

20.07.2024 18:16

Fico podľa úradu vlády v tejto veci komunikuje už niekoľko dní s relevantnými členmi vládneho kabinetu aj s predstaviteľmi maďarskej petrochemickej skupiny MOL.

Krasnodar, Rusko, protest

Kolaps v Krasnodare: Rusi vyšli do ulíc, starosta sa chcel pripútať k stĺpu. Umlčala ich až polícia

20.07.2024 18:02

Problémy s elektrinou na juhu Ruska a na okupovanom ukrajinskom polostrove Krym sa začali 16. júla po skrate na Rostovskej jadrovej elektrárni.

drogy chorvátsko kokaín

V Európe sa rozmáha organizovaný zločin, využíva každú slabinu, varuje Europol

20.07.2024 17:36

Výroba kokaínu je v Latinskej Amerike podľa Europolu mimoriadne rozšírenia a Európa je touto drogou zahltená.

nudisti, tajch, Banská Štiavnica

Pokuty za holé „bimbasy“? Nudisti v Banskej Štiavnici sú nahnevaní, na pláži chcú mať svoj priestor

20.07.2024 17:00

Textiláci verzus nudisti. Už roky sa na Veľkom Vodárenskom tajchu stretávajú ľudia, ktorí najradšej plávajú a slnia sa nahí. Niektorým, najmä rodinám s deťmi, to prekáža.

Martin Dorčák

Slovensko potrebuje politikov, ktorým záleží na ľuďoch, nie bandu aktivistov.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 67
Celková čítanosť: 308604x
Priemerná čítanosť článkov: 4606x

Autor blogu

Kategórie