Založ si blog

Kauza 2/51 – Ako Remišová zaplatila advokátom dvojnásobok sumy, ktorú mali uchrániť

V minulej kapitole som písal o dvornom Matovičovom advokátovi Michalovi Miškovičovi, ktorý vďaka nominantom OĽANO – Erike Jurinovej, Jánovi Budajovi, Jánovi Mičovskému, Jánovi Maroszovi a Eduardovi Hegerovi, samozrejme, s požehnaním Matoviča, zarobil milióny. Doslova.

Dnes pri advokátskych službách ešte zostaneme, tentokrát na ministerstve, ktoré viedla Veronika Remišová. Polícia totiž na môj podnet stále vyšetruje, či sa nedopustila trestného činu, keď advokátskej kancelárií Poláček and Partners vyplatila približne 70 000 eur za dva spory, v ktorých mohla uchrániť necelú polovicu z tejto sumy.

Dobre vidíte… Remišová sa hrá na protikorupčnú aktivistku, ale keď môže bez akejkoľvek verejnej súťaže najať advokátsku kanceláriu za štátne peniaze, teda za peniaze nás všetkých, neštíti sa ničoho.

Dvaja bývalí zamestnanci totiž po Remišovej nástupe zažalovali ministerstvo, že im Remišová nevyplatila odmeny, na ktoré mali nárok. Najskôr na súdne pojednávania chodili zamestnanci ministerstva, právnici, ktorí to majú v náplni práce. Keď im došli argumenty, Remišová podpísala rámcovú zmluvu na 72 000 eur s advokátskou kanceláriou, ktorá sa prioritne nevenuje pracovnému právu, ale energetickému právu. Napriek tomu, že advokáti vymýšľali rôzne nezmyselné konštrukcie, Remišovej ministerstvo spor na prvom stupni prehralo. Napriek tomu vyplatili za advokátske služby vyše 70 000 eur a ďalšie peniaze budú platiť advokátom za odvolacie pojednávania. Len preto, že pani Remišová sa rozhodla… Summa sumárum – vďaka rozhodnutiu Veroniky Remišovej bude štát – v tomto prípade Ministerstvo investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie platiť namiesto 37 000 eur platiť viac ako 100 000 eur, možno až 150 000, keď zarátame trovy advokátov, úroky z omeškania za niekoľko rokov a poplatky advokátom. A to do toho nepočítam výplaty zamestnancov, ktorí sa súdnym sporom tiež museli zaoberať.

RIEŠENIE:

Keby na čele ministerstva nebola neschopná, zatrpknutá a pomstychtivá bábkoherečka, ktorá dovtedy riadila tak bicykel, nič podobné by sa nestalo. Nestalo by sa to ani vtedy, keby Remišová, Matovič, Sulík a im podobní splnili svoj sľub a presadili hmotnú zodpovednosť politikov. Od Matovičovej a ani Hegerovej vlády však nikdy návrh na hmotnú zodpovednosť politikov nebol predložený. Pri riadení štátu ich štýlom by totiž prišli o všetko…

Kauza 51/51 – Ako dal jeden minister OĽANO druhému 1,4 mil. eur a konečne padla najhoršia vláda v histórii Slovenska

27.09.2023

V poradí poslednou, 51. kauzou je kauza, ktorá aj Hegerovu vládu definitívne poslala do politických dejín. Protikorupčná vláda, ktorá vraj bude na každého občana pozerať rovnako, vyrobila taký prúser, že to sa ustáť už nedalo. Minister životného prostredia Ján Budaj podpísal svojmu kolegovi z vlády Samuelovi Vlčanovi dotáciu vo výške 1,4 milióna eur. [...]

Kauza 50/51 – Ako Remišová nakupovala predražené vešiaky a leňošky pre šoférov s čiernymi matnými nožičkami

27.09.2023

Veronika Remišová bola ministerkou tri a pol roka a za ten čas napáchala škody za milióny. Zhnitou čerešničkou na jej skysnutej torte je nielen sedačka za vyše 8000 eur a rokovací stôl za viac ako 14 000 eur, ktoré si kúpila. Trochu sme sa spolu s Richardom Rašim popozerali v centrálnom registri zmlúv a zistili sme, že pani Remišová celé ministerstvo vybavuje [...]

Kauza 49/51 – Progresívny Šimečka má rovnakého sponzora ako Remišová

26.09.2023

Ak plánujete vo voľbách voliť Progresívne Slovensko, pozorne si pozrite toto video. Financuje ich človek, ktorý je kamarátom Andreja Kisku, ktorého súdia za daňové podvody a ktorý financoval Remišovej stranu Za ľudí. Nadácia Transparency International nedávno zverejnila zaujímavú informáciu. Jedným z najväčším donorov Progresívneho Slovenska je ten istý človek, [...]

Robert Fico a Denys Šmyhal.

Fico telefonoval so Šmyhaľom pre ukrajinské sankcie na ruský Lukoil. Nemienime byť rukojemníkom, odkázal

20.07.2024 18:16, aktualizované: 18:36

Fico podľa úradu vlády v tejto veci komunikuje už niekoľko dní s relevantnými členmi vládneho kabinetu aj s predstaviteľmi maďarskej petrochemickej skupiny MOL.

Krasnodar, Rusko, protest

Kolaps v Krasnodare: Rusi vyšli do ulíc, starosta sa chcel pripútať k stĺpu. Umlčala ich až polícia

20.07.2024 18:02

Problémy s elektrinou na juhu Ruska a na okupovanom ukrajinskom polostrove Krym sa začali 16. júla po skrate na Rostovskej jadrovej elektrárni.

drogy chorvátsko kokaín

V Európe sa rozmáha organizovaný zločin, využíva každú slabinu, varuje Europol

20.07.2024 17:36

Výroba kokaínu je v Latinskej Amerike podľa Europolu mimoriadne rozšírenia a Európa je touto drogou zahltená.

nudisti, tajch, Banská Štiavnica

Pokuty za holé „bimbasy“? Nudisti v Banskej Štiavnici sú nahnevaní, na pláži chcú mať svoj priestor

20.07.2024 17:00

Textiláci verzus nudisti. Už roky sa na Veľkom Vodárenskom tajchu stretávajú ľudia, ktorí najradšej plávajú a slnia sa nahí. Niektorým, najmä rodinám s deťmi, to prekáža.

Martin Dorčák

Slovensko potrebuje politikov, ktorým záleží na ľuďoch, nie bandu aktivistov.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 67
Celková čítanosť: 308608x
Priemerná čítanosť článkov: 4606x

Autor blogu

Kategórie