Založ si blog

Kauza 33/51 – Ako Mikulec kúpil vrtuľník v deň, keď končil a súd ho zakázal používať

Niekedy mám pocit, že kauza ako táto sa nemôže stať v žiadnej inej krajine, iba na Slovensku. Roman Mikulec bol a zostal Matovičovým verným ministrom vnútra. Človek, ktorý kedysi pracoval vo vojenskom spravodajstve, sa s tým vôbec nepáral a plnil pokyny svojho straníckeho šéfa. Ale aj jemu sa podaril biznis, aký sa iným ministrom nepodarí za niekoľko volebných období.

Mikulec bol jeden zo stúpencov čo najdlhšieho udržania mimoriadnej situácie, počas ktorej sa dá obstarať takmer všetko a zákazky si obstarávateľ môže nasmerovať do tých správnych firiem.

Roman Mikulec totiž posledný deň vo funkcii podpísal nákup vrtuľníka AW189 od v Lichtenštajnsku registrovanej obchodnej spoločnosti Heliopol. Nešlo o nový vrtuľník, ako bolo doteraz pri štátnych zákazkách zvykom, ale o stroj vyrobený v roku 2016.

Ministerstvo ho kúpilo bez tendra za 13 miliónov eur.

Postup ministerstva však napadol americký výrobca vrtuľníkov Bell, ktorý tiež chcel dodávať vrtuľníky, ale Mikulec ich neoslovil. Bell sa sťažuje, že nedostal šancu ponúknuť slovenskej vláde svoje vlastné vrtuľníky. Súd mu vyhovel a zakázal ministerstvu tento vrtuľník používať.

Babrák Mikulec nie je ministrom už niekoľko mesiacov. Rovnako dlhý čas stojí niekde na letisku vrtuľník, na ktorý sme sa ako daňoví poplatníci zložili sumou 13 miliónov eur. A Mikulec sa tvári ako nový opozičný politik, vozí sa vo fiatke a oblbuje ľudí, ako on a jeho spolustraníci urobia poriadok s mafiou.

RIEŠENIE: Hmotná zodpovednosť politikov, ktorú Matovičova banda pred voľbami sľubovala, by vyriešila veľa vecí. Aj túto kauzu.

Všetky kauzy nájdete na www.51.kauz.sk

Kauza 51/51 – Ako dal jeden minister OĽANO druhému 1,4 mil. eur a konečne padla najhoršia vláda v histórii Slovenska

27.09.2023

V poradí poslednou, 51. kauzou je kauza, ktorá aj Hegerovu vládu definitívne poslala do politických dejín. Protikorupčná vláda, ktorá vraj bude na každého občana pozerať rovnako, vyrobila taký prúser, že to sa ustáť už nedalo. Minister životného prostredia Ján Budaj podpísal svojmu kolegovi z vlády Samuelovi Vlčanovi dotáciu vo výške 1,4 milióna eur. [...]

Kauza 50/51 – Ako Remišová nakupovala predražené vešiaky a leňošky pre šoférov s čiernymi matnými nožičkami

27.09.2023

Veronika Remišová bola ministerkou tri a pol roka a za ten čas napáchala škody za milióny. Zhnitou čerešničkou na jej skysnutej torte je nielen sedačka za vyše 8000 eur a rokovací stôl za viac ako 14 000 eur, ktoré si kúpila. Trochu sme sa spolu s Richardom Rašim popozerali v centrálnom registri zmlúv a zistili sme, že pani Remišová celé ministerstvo vybavuje [...]

Kauza 49/51 – Progresívny Šimečka má rovnakého sponzora ako Remišová

26.09.2023

Ak plánujete vo voľbách voliť Progresívne Slovensko, pozorne si pozrite toto video. Financuje ich človek, ktorý je kamarátom Andreja Kisku, ktorého súdia za daňové podvody a ktorý financoval Remišovej stranu Za ľudí. Nadácia Transparency International nedávno zverejnila zaujímavú informáciu. Jedným z najväčším donorov Progresívneho Slovenska je ten istý človek, [...]

vojna na Ukrajine

ONLINE: Šéf britskej armády: Ruská obrana je silnejšia, než sme očakávali

29.09.2023 05:50

Šéf britskej armády naznačil, že treba "upraviť" očakávania, čo môže Kyjev dosiahnuť v krátkom čase, keďže protiofenzíva nepriniesla rozhodujúci prielom.

MiG-29-2

Oplatí sa nám podpora Ukrajiny? Emócie bokom, analytici sa pozreli na čísla

29.09.2023 05:00

Ukončenie vojny v číslach: Výhra Ruska by pre Slovensko znamenalo takmer iste bankrot. Výhra Ukrajiny rozvoj.

na lane

mReportér zachytil odvážny výstup na skalkách v Demänovskej doline

29.09.2023 05:00

Lezci si v krásnom horskom prostredí prídu na svoje.

magna, obete, deti, vojna na ukrajine, rok vojny na ukrajine

Tri scenáre vývoja: Koľko nás stojí vojna na Ukrajine a koľko by nás stálo ruské víťazstvo

29.09.2023 03:00

Ak by Rusko Ukrajinu porazilo alebo by sa tamojšia vojna zmenila na zamrznutý konflikt, stálo by to Slovensko mnohonásobne viac. Vyplýva to z analýzy mimovládnej organizácie GLOBSEC.

Martin Dorčák

Slovensko potrebuje politikov, ktorým záleží na ľuďoch, nie bandu aktivistov.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 67
Celková čítanosť: 261586x
Priemerná čítanosť článkov: 3904x

Autor blogu

Kategórie