Založ si blog

Kauza 40/51 – Ako mal Mikulec zobrať stotisícový úplatok

Matovičov a Hegerov minister vnútra Roman Mikulec bol jedným z najodvolávanejších ministrov. Gangsterská česť vtedajšej vládnej koalície ho však nikdy nedovolila odvolať, lebo Mikulec, ako bývalý špión, ma zrejme nazbieranú špinu na všetkých svojich koaličných partnerov.

V lete 2021 sa na svetlo sveta dostala nahrávka rozhovoru jedného z najznámejších kajúcnikov Františka Imreczeho s bývalým šéfom NAKA Branislavom Zurianom. Rozhovor s Imreczem začína Zurian tým, ako mu Lučanský tesne pred svojim zatknutím spomínal údajnú korupciu Mikulca. Keď bol Mikulec šéfom Vojenského spravodajstva v období rokov 2010 a 2011, zobral vraj úplatok od IT firmy SAP. Peniaze údajne mali ísť od Imreczeho, ktorý vtedy v SAP pracoval.

Lučanskému o tom hovoril bývalý Imreczeho podriadený na finančnej správe Daniel Čech, ktorý sa stal tiež kajúcnikom. Imrecze na nahrávke povedal: „Budem teda veľmi otvorený a verím, že sa teda ani nenahráva.“ Potvrdzuje, že Čechovi niečo v tomto zmysle spomínal, ale nič konkrétne. „Nejaký príbeh tam je. Nebudem klamať. Ten príbeh určite pre neho nie je príjemný,“ rozpráva Imrecze. Zákazka sa podľa neho mala týkať dodávky počítačového systému na vyhľadávanie neštruktúrovaných dát v dokumentoch s názvom Palantir za niekoľko miliónov eur. Imrecze však hovorí, že peniaze pre Mikulca nemali ísť od neho, ale od iného vtedajšieho zamestnanca SAP-u. „Myslím si, že to bola stovka,“ šepká Zurianovi. Dodáva, že za SAP to s ním riešil jeho kolega Štefan Kaplan.

Hovoril Imrecze o 100 tisícoch pre vtedajšieho funkcionára vojenského spravodajstva a neskoršieho ministra vnútra Mikulca? Ak by totiž takéto niečo povedal na iného politika, NAKA by mu dávno vyrazila dvere. Mikulcovi nie, dokonca dlhé mesiace k tejto kauze nevypovedal a pokiaľ mám správne informácie, vyšetrovanie stále prebieha.

RIEŠENIE: Ak sa človek, ktorý má bojovať proti korupcii, sám ocitne v podozrení z korupcie, mal by sa stiahnuť a nechať orgány činné v trestnom konaní všetko preveriť. Mikulec to nespravil. Naďalej šéfoval všetkým policajtom a tým sa do vyšetrovania svojho najvyššieho šéfa evidentne nechcelo.

Všetky kauzy nájdete na 51kauz.sk, kde si môžete zadarmo stiahnuť aj e-knihu.

Kauza 46/51 – Vytrhnutá demisia

23.09.2023

Pri vláde Igora Matoviča a Eduarda Hegera sme si zvykli už prakticky na všetko. Ale nebol by to Igor Matovič, keby opäť nespôsobil politickú búrku. Keď išiel podať demisiu ako minister financií, v poslednej chvíli si to rozmyslel a vytrhol papier z rúk kancelára prezidentky. V tom čase parlament rokoval o vyslovení nedôvery celej vlády. Podpisy pod [...]

Kauza 45/51 – Ako Mikulec machroval s fejkami na ruke

22.09.2023

Meno Romana Mikulca nájdeme tiež na aktuálnej kandidátke OĽANO. Je na desiatom mieste. A možno by mohol byť aj vyššie, keby nemachroval s fejkovými hodinkami na ruke. Keď si novinári všimli na ruke ministra vnútra Mikulca 40-tisícové hodinky značky Hublot a nenašli ich v jeho majetkovom priznaní, prišli otázky. A Mikulec sa musel rozhodnúť. Buď povie, že [...]

Kauza 44/51 – Ako Boris Kollár skoro prišiel o…

21.09.2023

Možno je titulok trochu bulvárny, ale toto je jedna z najvážnejších káuz a najflagrantnejších ukážok papalášizmu, aké nám vládna koalícia pod vedením Igora Matoviča previedla. Koncom októbra, keď sme pre zúriaci covid a nariadený lockdown boli doma zatvorení ako zvieratá v klietkach, prišla správa o dopravnej nehode predsedu parlamentu Borisa Kollára. [...]

fico, majerský

Majerský zmietol zo stola povolebnú spoluprácu so Smerom a extrémistami

23.09.2023 14:25

Fico tvrdí, že nálady v KDH o spolupráci so Smerom sú úplne iné ako oficiálne stanovisko predsedu.

zosuv

Masívny zosuv pôdy zničil vo Švédsku diaľnicu, autá skončili v priekope

23.09.2023 13:58

Zosuv zasiahol štyri autá a autobus, do nemocnice previezli s ľahkými zraneniami troch ľudí.

Szijjártó

Szijjártó polichotil Kremľu: Netreba ďalšie sankcie voči Rusku, viac škodia Európe

23.09.2023 13:42

Szijjártó na stretnutí s Lavrovom otvoril aj otázku ruskej učebnice, v ktorej sú účastníci revolúcie z roku 1956 v Maďarsku označení ako fašisti.

Ukrajina, Andrijivka, Bachmut, vojna na Ukrajine

Smer Tokmak, zima nás nezastaví. Šéf ukrajinskej protiofenzívy na juhu verí vo veľký prielom

23.09.2023 13:20

Prvým veľkým cieľom je dobyť strategické mesto Tokmak, uviedol generál Oleksandr Tarnavskyj, ktorý podľa CNN vedie protiofenzívu na juhu.

Martin Dorčák

Slovensko potrebuje politikov, ktorým záleží na ľuďoch, nie bandu aktivistov.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 62
Celková čítanosť: 252160x
Priemerná čítanosť článkov: 4067x

Autor blogu

Kategórie