Založ si blog

Kauza 41/51 – Ako firma, kde pôsobil Mikulcov brat, vyhrala tender na stráženie nemocnice ministerstva vnútra

Hovorí Vám niečo meno Pavol Pavlis? Bol to Ficov minister hospodárstva, ktorý v roku 2015 odstúpil z funkcie potom, ako médiá informovali, že firma jeho švagra dostala zákazky na upratovanie v organizáciách, ktoré spadali pod ministerstvo hospodárstva. Mimochodom, prešla riadnym verejným obstarávaním.

A teraz Vám pripomeniem kauzu, v ktorej má opäť prsty Roman Mikulec. Štátnu Nemocnicu Svätého Michala v Bratislave, ktorá patrí priamo pod ministerstvo vnútra, stráži súkromná bezpečnostná služba Joseba, ktorej konateľom bol do jesene 2020 brat ministra vnútra Romana Mikulca. Odkedy bol Mikulec a OĽaNO vo vláde, Joseba dostala tri štátne zákazky a výrazne zvýšila svoj obrat.

Len stráženie Nemocnice sv. Michala bolo dvojnásobne drahšie ako upratovacie služby, za ktoré odišiel Pavlis. Ten sám odstúpil pre zákazky za desaťtisíce, stráženie nemocnice bola zákazka za 220 000 eur.

Podozrenia z nepriameho prepojenia zákazky a ministra Mikulca vyvolávajú aj tržby firmy Joseba. Kým do roku 2020, keď sa OĽaNO dostalo do vlády, ich podľa analytického webu finstat.sk mala len zhruba vo výške 164- až 186-tisíc eur, v roku 2021 skokovo narástli na vyše 360-tisíc eur.

Joseba, ktorá dovtedy nemala podľa Centrálneho registra zmlúv žiadne štátne zákazky, v roku 2021 získala hneď dve – v Železniciach SR a na Štatistickom úrade SR. V ŽSR ide o zmluvu za 180-tisíc, v Štatistickom úrade SR o 100 584 eur.

Mikulec na tlačovke povedal, že nárast tržieb je z jeho pohľadu náhoda.

RIEŠENIE: Verím, že to, že OĽANO sa ocitlo vo vláde, bola náhoda, ktorá sa už nikdy nezapakuje…

Všetky kauzy Matovičovej a Hegerovej vlády nájdete na 51kauz.sk, kde si zaradmo môžete stiahnuť aj e-knihu.

Kauza 51/51 – Ako dal jeden minister OĽANO druhému 1,4 mil. eur a konečne padla najhoršia vláda v histórii Slovenska

27.09.2023

V poradí poslednou, 51. kauzou je kauza, ktorá aj Hegerovu vládu definitívne poslala do politických dejín. Protikorupčná vláda, ktorá vraj bude na každého občana pozerať rovnako, vyrobila taký prúser, že to sa ustáť už nedalo. Minister životného prostredia Ján Budaj podpísal svojmu kolegovi z vlády Samuelovi Vlčanovi dotáciu vo výške 1,4 milióna eur. [...]

Kauza 50/51 – Ako Remišová nakupovala predražené vešiaky a leňošky pre šoférov s čiernymi matnými nožičkami

27.09.2023

Veronika Remišová bola ministerkou tri a pol roka a za ten čas napáchala škody za milióny. Zhnitou čerešničkou na jej skysnutej torte je nielen sedačka za vyše 8000 eur a rokovací stôl za viac ako 14 000 eur, ktoré si kúpila. Trochu sme sa spolu s Richardom Rašim popozerali v centrálnom registri zmlúv a zistili sme, že pani Remišová celé ministerstvo vybavuje [...]

Kauza 49/51 – Progresívny Šimečka má rovnakého sponzora ako Remišová

26.09.2023

Ak plánujete vo voľbách voliť Progresívne Slovensko, pozorne si pozrite toto video. Financuje ich človek, ktorý je kamarátom Andreja Kisku, ktorého súdia za daňové podvody a ktorý financoval Remišovej stranu Za ľudí. Nadácia Transparency International nedávno zverejnila zaujímavú informáciu. Jedným z najväčším donorov Progresívneho Slovenska je ten istý človek, [...]

Britský ministerský predseda Rishi Sunak.

Sunakovho ochrankára zadržali za údajné stávky na termín volieb

19.06.2024 23:26

Termín parlamentných volieb bol prísne utajovaný a jeho oznámenie zaskočilo aj mnohých členov vládnej Konzervatívnej strany.

Americká armáda / Americký vojak / US Army /

Armáda USA zabila pri útoku v Sýrii vysokopostaveného predstaviteľa ISIS

19.06.2024 23:21

Jeho úmrtie podľa CENTCOM-u naruší schopnosť IS získavať zdroje na teroristické útoky a podnikať ich.

Iran, Izrael

Hamas nemožno zničiť, ide hlavne o ideológiu, vyhlásil hovorca izraelskej armády. Netanjahu reagoval

19.06.2024 22:40

Veľmi podobné názory ako Daniel Hagari vyjadrili v uplynulých mesiacoch aj niektorí analytici.

Vladimir Putin

Putin po návšteve KĽDR dorazil do Vietnamu

19.06.2024 22:20

Vietnam je pre Putina druhou zastávkou na ceste po Ázii.

Martin Dorčák

Slovensko potrebuje politikov, ktorým záleží na ľuďoch, nie bandu aktivistov.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 67
Celková čítanosť: 304704x
Priemerná čítanosť článkov: 4548x

Autor blogu

Kategórie