Založ si blog

Kauza 41/51 – Ako firma, kde pôsobil Mikulcov brat, vyhrala tender na stráženie nemocnice ministerstva vnútra

Hovorí Vám niečo meno Pavol Pavlis? Bol to Ficov minister hospodárstva, ktorý v roku 2015 odstúpil z funkcie potom, ako médiá informovali, že firma jeho švagra dostala zákazky na upratovanie v organizáciách, ktoré spadali pod ministerstvo hospodárstva. Mimochodom, prešla riadnym verejným obstarávaním.

A teraz Vám pripomeniem kauzu, v ktorej má opäť prsty Roman Mikulec. Štátnu Nemocnicu Svätého Michala v Bratislave, ktorá patrí priamo pod ministerstvo vnútra, stráži súkromná bezpečnostná služba Joseba, ktorej konateľom bol do jesene 2020 brat ministra vnútra Romana Mikulca. Odkedy bol Mikulec a OĽaNO vo vláde, Joseba dostala tri štátne zákazky a výrazne zvýšila svoj obrat.

Len stráženie Nemocnice sv. Michala bolo dvojnásobne drahšie ako upratovacie služby, za ktoré odišiel Pavlis. Ten sám odstúpil pre zákazky za desaťtisíce, stráženie nemocnice bola zákazka za 220 000 eur.

Podozrenia z nepriameho prepojenia zákazky a ministra Mikulca vyvolávajú aj tržby firmy Joseba. Kým do roku 2020, keď sa OĽaNO dostalo do vlády, ich podľa analytického webu finstat.sk mala len zhruba vo výške 164- až 186-tisíc eur, v roku 2021 skokovo narástli na vyše 360-tisíc eur.

Joseba, ktorá dovtedy nemala podľa Centrálneho registra zmlúv žiadne štátne zákazky, v roku 2021 získala hneď dve – v Železniciach SR a na Štatistickom úrade SR. V ŽSR ide o zmluvu za 180-tisíc, v Štatistickom úrade SR o 100 584 eur.

Mikulec na tlačovke povedal, že nárast tržieb je z jeho pohľadu náhoda.

RIEŠENIE: Verím, že to, že OĽANO sa ocitlo vo vláde, bola náhoda, ktorá sa už nikdy nezapakuje…

Všetky kauzy Matovičovej a Hegerovej vlády nájdete na 51kauz.sk, kde si zaradmo môžete stiahnuť aj e-knihu.

Kauza 46/51 – Vytrhnutá demisia

23.09.2023

Pri vláde Igora Matoviča a Eduarda Hegera sme si zvykli už prakticky na všetko. Ale nebol by to Igor Matovič, keby opäť nespôsobil politickú búrku. Keď išiel podať demisiu ako minister financií, v poslednej chvíli si to rozmyslel a vytrhol papier z rúk kancelára prezidentky. V tom čase parlament rokoval o vyslovení nedôvery celej vlády. Podpisy pod [...]

Kauza 45/51 – Ako Mikulec machroval s fejkami na ruke

22.09.2023

Meno Romana Mikulca nájdeme tiež na aktuálnej kandidátke OĽANO. Je na desiatom mieste. A možno by mohol byť aj vyššie, keby nemachroval s fejkovými hodinkami na ruke. Keď si novinári všimli na ruke ministra vnútra Mikulca 40-tisícové hodinky značky Hublot a nenašli ich v jeho majetkovom priznaní, prišli otázky. A Mikulec sa musel rozhodnúť. Buď povie, že [...]

Kauza 44/51 – Ako Boris Kollár skoro prišiel o…

21.09.2023

Možno je titulok trochu bulvárny, ale toto je jedna z najvážnejších káuz a najflagrantnejších ukážok papalášizmu, aké nám vládna koalícia pod vedením Igora Matoviča previedla. Koncom októbra, keď sme pre zúriaci covid a nariadený lockdown boli doma zatvorení ako zvieratá v klietkach, prišla správa o dopravnej nehode predsedu parlamentu Borisa Kollára. [...]

fico, majerský

Majerský zmietol zo stola povolebnú spoluprácu so Smerom a extrémistami

23.09.2023 14:25

Fico tvrdí, že nálady v KDH o spolupráci so Smerom sú úplne iné ako oficiálne stanovisko predsedu.

zosuv

Masívny zosuv pôdy zničil vo Švédsku diaľnicu, autá skončili v priekope

23.09.2023 13:58

Zosuv zasiahol štyri autá a autobus, do nemocnice previezli s ľahkými zraneniami troch ľudí.

Szijjártó

Szijjártó polichotil Kremľu: Netreba ďalšie sankcie voči Rusku, viac škodia Európe

23.09.2023 13:42

Szijjártó na stretnutí s Lavrovom otvoril aj otázku ruskej učebnice, v ktorej sú účastníci revolúcie z roku 1956 v Maďarsku označení ako fašisti.

Ukrajina, Andrijivka, Bachmut, vojna na Ukrajine

Smer Tokmak, zima nás nezastaví. Šéf ukrajinskej protiofenzívy na juhu verí vo veľký prielom

23.09.2023 13:20

Prvým veľkým cieľom je dobyť strategické mesto Tokmak, uviedol generál Oleksandr Tarnavskyj, ktorý podľa CNN vedie protiofenzívu na juhu.

Martin Dorčák

Slovensko potrebuje politikov, ktorým záleží na ľuďoch, nie bandu aktivistov.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 62
Celková čítanosť: 252099x
Priemerná čítanosť článkov: 4066x

Autor blogu

Kategórie