Založ si blog

Kauza 47/51 – O Remišovej škatuľkách a hekeroch v parlamente

Pamätáte si, ako sa pred kamery postavila habkajúca Remišová a celý národ informovala o slovenskom Watergate, teda o odpočúvaní celej vládnej siete Govnet? Dokonca NAKA vtedy nabehla do Národnej agentúry pre sieťové a elektronické služby a zadržala štyroch ľudí. Tých však musela pustiť, pretože Remišová naletela riťolezom, ktorí boli rovnako neschopní ako ona a chceli sa jej zavďačiť. Tak jej posunuli informáciu, že na vládnej sieti sú nainštalované dve škatuľky, ktoré túto sieť odpočúvajú. O pár dní však vysvitlo, že škatuľky tam skutočne boli, dala ich tam jedna z tajných služieb a slúžili na šifrovanie informácií a ochranu vládnej siete.

Veronika Remišová mala informačnú bezpečnosť doslova v krvi. Isto si spomeniete aj na obrázok, ktorý obletel celé Slovensko a ktorý si sama dala sociálnu sieť, keď sa online pripájala na akýsi európsky samit. Na počítači mala žltý papierik s meno a heslom, pretože zapamätať si svoj e-mail a pomerne jednoduché heslo je pre bábkoherečku nadľudský výkon.

Ale aj tak, najväčší kybernetický incident, ktorý sa počas Hegero-Matovičovej vlády stal, spôsobil poslanec OĽANO Róbert Halák. Čo sa stalo. 27. októbra  2022 v parlamente?  Skolaboval hlasovací systém a predseda NR SR informoval o rozsiahlom hackerskom útoku.

Napokon sa zistilo, že za všetkým boli zle prepojené káble a poslanec z klubu OĽANO Róbert Halák, ktorý teraz kandiduje za Demokratov.

Ten tvrdí, že videl odpojený kábel, ktorý bez premýšľania zapojil. Vytvorila sa tak slučka, ktorá zablokovala hlasovací systém parlamentu. Na dva týždne…

RIEŠENIE: Hlasovacie zariadenie v NR SR treba vymeniť. Má 30 rokov a už je za zenitom. Ale treba vymeniť aj ľudí, ktorí boli zvolení za strany ako OĽANO, Sme rodina, SaS a Za ľudí, pretože tragikomédia, ktorú tu predvádzali, sa už nesmie zopakovať.

Všetky kauzy nájdete na 51kauz.sk, kde si môžete zadarmo stiahnuť aj e-knihu.

Kauza 51/51 – Ako dal jeden minister OĽANO druhému 1,4 mil. eur a konečne padla najhoršia vláda v histórii Slovenska

27.09.2023

V poradí poslednou, 51. kauzou je kauza, ktorá aj Hegerovu vládu definitívne poslala do politických dejín. Protikorupčná vláda, ktorá vraj bude na každého občana pozerať rovnako, vyrobila taký prúser, že to sa ustáť už nedalo. Minister životného prostredia Ján Budaj podpísal svojmu kolegovi z vlády Samuelovi Vlčanovi dotáciu vo výške 1,4 milióna eur. [...]

Kauza 50/51 – Ako Remišová nakupovala predražené vešiaky a leňošky pre šoférov s čiernymi matnými nožičkami

27.09.2023

Veronika Remišová bola ministerkou tri a pol roka a za ten čas napáchala škody za milióny. Zhnitou čerešničkou na jej skysnutej torte je nielen sedačka za vyše 8000 eur a rokovací stôl za viac ako 14 000 eur, ktoré si kúpila. Trochu sme sa spolu s Richardom Rašim popozerali v centrálnom registri zmlúv a zistili sme, že pani Remišová celé ministerstvo vybavuje [...]

Kauza 49/51 – Progresívny Šimečka má rovnakého sponzora ako Remišová

26.09.2023

Ak plánujete vo voľbách voliť Progresívne Slovensko, pozorne si pozrite toto video. Financuje ich človek, ktorý je kamarátom Andreja Kisku, ktorého súdia za daňové podvody a ktorý financoval Remišovej stranu Za ľudí. Nadácia Transparency International nedávno zverejnila zaujímavú informáciu. Jedným z najväčším donorov Progresívneho Slovenska je ten istý človek, [...]

Matúš Šutaj Eštok

V akom stave je vyšetrovanie atentátu na Fica? Šutaj Eštok povedal, kedy by mohli byť známe prvé závery

20.06.2024 19:00

Minister vnútra Matúš Šutaj Eštok uviedol, že dozorujúca prokurátorka si neželá, aby o prípade informovali.

migranti afrika španielsko

Výletná loď cestou na Kanárske ostrovy zachránila sedem desiatok migrantov z Afriky

20.06.2024 18:25

Podľa španielskeho ministerstva vnútra bolo tento rok medzi africkými brehmi a Kanárskymi ostrovmi zachránených takmer 19 000 migrantov.

Russia Ukraine War

Ruskí okupanti nevzali ukrajinského vojaka do zajatia, ale odrezali mu hlavu. Aké šialenosti robia na fronte?

20.06.2024 18:00

Ruskí vojaci dokážu zabíjať ako bojovníci v stredoveku. Nad viacerými zajatými Ukrajincami sa nezľutovali, ale bezbranných ich zavraždili.

explózia, čierna hora

Explózia v černohorskej Cetinji zabila dvoch ľudí, traja sú vážne zranení

20.06.2024 17:35

Výbuch môže súvisieť s čiernohorskými zločineckými gangmi, ktoré obchodujú s drogami.

Martin Dorčák

Slovensko potrebuje politikov, ktorým záleží na ľuďoch, nie bandu aktivistov.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 67
Celková čítanosť: 304941x
Priemerná čítanosť článkov: 4551x

Autor blogu

Kategórie